Sali Berisha me plis falënderon shqiptarët që e mbështeten protestën

Sali Berisha ka publikuar një fotografi me plis në kokë gjatë protestës së sotme që ka mbajtur opozita në Shqipëri.

Periskopi.com Lajme

Ai ka falënderuar shqiptarët nga e gjithë bota, të cilët kanë mbështetur këtë protestë.

Komenti i tij i plotë:

Deshmitar fatlum ne kete dite te historise!

Rrofshi ju gra dhe burra, te rinj e te reja nga te kater anet e Shqiperise nga Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, emigracioni, diaspora, Greqia, Italia, Gjermania, SHBA qe firmoset sot me pranine tuaj fillimin madheshtor te Revolucionit Demokratik shkurt 20017, revolucionit qe do te çmontoje sistemin e Banditokracise dhe do vendose ne Shqiperi sistemin e vlerave te bazuar ne voten tuaj te lire! sb

Shpërndaje në: