Connect with us

Sporti

Salford City i yjeve të Manchesterit bën historinë: Arrin finalen e Wembleyt

Published

on

Salford City ka arritur të fitojë gjysmëfinalen e parë të Ligës Kombëtare pasi e mposhti ekipin e Eastleigh pas ekzekutimit të penalltive.

Kjo fitore bën që Salford City të shkojë në finalen e Wembleyt për t’u ndeshur të shtunën ndaj ekipit AFC Fylde, për të fituar kësisoj ngjitjen në League 2 ose në kategorinë e katërt angleze.

Ekipi i Salford Cityt është në pronësi të gjeneratës së artë [92] të Manchester United që kanë nga 10% të aksioneve. Është fjala për vëllezërit Neville, Nicky Butt, Paul Scholes, Ryan Giggs dhe David Beckham. Multimiliarderi Peter Lim i ka 40 për qind të tjera, shkruan Periskopi.

Ata e morën ekipin nga liga e shtatë angleze dhe tashmë janë afër që ta ngritin në ligën e katërt.

Ata kanë lojtarë të njohur në ekip si Chris Neal, Scot Wiseman, Liam Hogan, Adam Rooney, Dany Lloyd dhe me trajner legjendën Graham Alexander. /Periskopi

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending