Connect with us

Lajme

Safet Gërxhaliu vazhdon ta mbështesë Oden Ekonomike të Serbisë – kritikon ashpër Vetëvendosjen

Published

on

Safet Gërxhaliu vazhdon solidarizimin me Odën Ekonomike Serbe, kritikon Vetëvendosjen Oda Ekonomike e Kosovës ka kritikuar ashpër aksionin e disa ditëve më parë nga Lëvizja Vetëvendosje për rrëzimin e kamionëve me mallra serbe.

Kryetari i saj, Safet Gërxhaliu ka thënë se ky është precendet i rrezikshëm, pasi bashkëatdhetarët tanë vijnë nëpër Serbi dhe mund të provokohen nga nacionalistët serb, njofton Klan Kosova.

Sipas tij hedhja e gurëve ndaj këtyre kamionëve është hedhje e gurëve mbi bizneset kosovare dhe nëse vazhdohet kështu rrezikohet kaos në shoqëri.

Këto komente Gërxhaliu i bëri në takimin Oda Ekonomike e Kosovës dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, që kanë filluar projektin për unifikimin e bizneseve për t’i lehtësuar procedurat burokratike.

Nga ana e saj ministrja Hykmete Bajrami tha gjatë takimit me të parin e OEK se tashmë ministria ka filluar të informohet për bizneset dhe obligimet që dalin nga marrëveshja me Odën.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending