Connect with us

Lajme

Sa rrezikohemi nga terrorizmi?

Kryetari i Qendrës Ndërkombëtare për Tranzicion Demokratik në Hungari, Istvan Gyarmati, derisa ka akuzuar NATO-n se lëviz tepër ngadalë dhe tepër vonë aty ku ka kërcënim nga terrorizmi, ka thënë se kur thuhet se rajoni nuk është i rrezikuar nga terrorizmi, është e vërtetë dhe e pavërtetë.

Published

on

Ai ka thënë se për të parën herë, pas shumë viteve nuk mund të jemi të sigurt që paqja që është realizuar në Ballkanin Perëndimor do të mbrohet, duke sqaruar se nuk po flet për luftëra por për konflikte të vogla, të cilat nuk mund të anashkalohen, transmeton kp.

“Jemi duke bërë shumëçka por në përgjithësi nuk jemi duke bërë mjaftë sepse bashkëpunimi në sferën e sigurisë është mjaft i vogël, ka institucione në rajon që frikësohemi t’i japim të dhënë sepse dyshojmë se ato të dhëna do të binin në duart e gabuara”, tha ai.

Gyarmati shtoi se nuk kemi zgjidhje tjetër përveç që të kemi një rizgjidhje të BE-së.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending