Connect with us

Lajme

Sa do të jetë paga a Alma Lamës si ambasadore në Itali?

Published

on

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Alma Lama pritet që së shpejti të zyrtarizohet si ambasadores e Kosovës në Itali, në vend të Bukurie Gjonbalaj.

Nw mandatin katër-vjeçar si diplomate, ajo do të përfitojë mbi 150 mijë euro. Kësisoj, për një vit Lama do të merr hiq më pak se 38.400 mijë euro derisa pagën mujore do ta ketë 3,200 euro, shkruan Indeksonline.

Si deputete e Kuvendit, për një vit ajo ka përfituar 17.000 euro, derisa ka marrë 1,416 euro në muaj, pa llogaritur mëditjet dhe udhëtimet jashtë vendit.

Ndryshe, deputetja Lama, në një prononcim për “Indeksonline”, ka treguar se ishte kryeministri Isa Mustafa ai që propozoi atë të jetë në krye të Ambasadës së Kosovës në Romë.

I pari i ekzekutivit nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka shkruar se Lama do të jetë një ambasadore e shkëlqyeshme.

dok

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending