Connect with us

Lajme

Rusia: Do ta ndalim përpjekjen amerikane për invadimin e Sirisë ashtu siç bëri me Irakun

Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov, në një konferencë që po mban aktualisht, ka akuzuar Amerikën dhe aleatët e saj se po mundohet ta invadojë Sirinë ashtu siç ka bërë me Irakun.

Published

on

 

Për Lavrovin dhe Rusinë, ‘fotografitë e fëmijëve të vrarë dhe raportet e ndryshme, nuk janë fakte të mjaftueshme për ndërhyrje në Siri”, transmeton Periskopi.

“Është një akt agresiv. Kujtojmë se Amerika me aleatë ka invaduar Irakun pa përkrahjen e Këshillit të Sigurimit dhe disa aleatëve. Ata madje kanë hezituar të na ofrojnë fakte por vetëm na kanë treguar disa fotografi fëmijësh, disa raporte dhe kryesisht fakte të rreme që ta akuzojnë qeverinë siriane.Tony Blair kur ishte kryeministër i Irakut, u bë e ditur se ka fabrikuar disa fakte për ta invaduar Irakun. Mendoj se duhet të inssitojmë që ta themi të vërtetën”, ka thënë Lavrov./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending