Connect with us

Lajme

Rusia ndërhyri edhe në referendumin e Britanisë?

Pas zgjedhjeve në Amerikë, Rusia dhe Kina mund të kenë ndërhyrë edhe në referendumin për daljen e Britanisë së Madhe nga BE’ja. Një komiteti i deputetëve britanikë pretendon se Rusia dhe Kina kishin bllokuar faqen e internetit ku duhej të regjistroheshin votuesit, pak para referendumit për daljen nga BE. Më 7 qershor 2016, 100 minuta […]

Published

on

Pas zgjedhjeve në Amerikë, Rusia dhe Kina mund të kenë ndërhyrë edhe në referendumin për daljen e Britanisë së Madhe nga BE’ja.

Një komiteti i deputetëve britanikë pretendon se Rusia dhe Kina kishin bllokuar faqen e internetit ku duhej të regjistroheshin votuesit, pak para referendumit për daljen nga BE.

Më 7 qershor 2016, 100 minuta para mbylljes së afatit, faqja e Qeverisë britanike në internet kishte kolapsuar, duke bërë që qindra mijëra njerëz të mos kenë mundësi të regjistrohen për të votuar, para referendumit që u mbajt më 23 qershor.

Vetëm atë ditë, 500 mijë njerëz kishin hyrë në faqe për tu regjistruar online, shkruan The Guardian.

Që nga muaji shkurt, Britania ka bllokuar 34,550 sulme kibernetiken ndaj Qeverisë, mesatarisht 200 sulme në ditë nga hakerët.

Ende nuk dihet nëse këto sulme kanë pasur ndikim në rezultatin final të referendumit britanik, kur dihet se votat për shkëputje nga BE’ja ishin 1.2 milionë më shumë se për mbetje në BE. /gazetametro.net

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending