Connect with us

Lajme

Rusia merr paralajmërimin e fundit nga SHBA’të lidhur me Sirinë

Published

on

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson të martën ka bërë publik ultimatumin drejtuar Rusisë, me të cilin nga Moska kërkohet që të vihet në anën e SHBA-ve dhe vendeve që kanë mendim të njëjtë për Sirinë sikur SHBA-të, ose të qëndrojnë me Iranin, grupin ekstremist Hezbollah dhe presidentin sirian Bashar al-Asad.

Tillerson, duke u nisur në rrugë për në Moskë pas takimit urgjent në Itali me diplomatët e lartë, tha se është e paqartë nëse Rusia ndoshta nuk ka marrë seriozisht për obligim të veten që Sirinë ta pastrojë nga armët kimike, apo të paktën “është e paaftë për këtë”, transmeton AP.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending