Connect with us

Lajme

Rusia i hakmerret Greqisë, i dëbon një diplomat

Published

on

Rusia njoftoi sot se ka thirrur në një bisedë ambasadorin grek në Moskë dhe e ka informuar se shteti do të përgjigjet, në atë që Rusia e cilëson si vendim jomiqësor të Athinës për të dëbuar dy diplomatë rusë.

Ministria e Jashtme ruse tha se gjatë bisedës me ambasadorin grek Andreas Friganas, i ka dorëzuar atij një notë diplomatike, ku është informuar për kundërveprimet e ndërmarra nga pala ruse, raporton Reuters.

Në deklaratën e ministrisë nuk përmendet emri i diplomatit grek të dëbuar dhe as nuk thuhet se kur ky diplomat duhet të largohet nga Rusia.

Greqia në muajin korrik dëboi dy diplomatë rusë dhe ndaloi hyrjen në shtet të dy personave të tjerë. Athina tha se ndërmorri këto masa për të parandaluar nxitjen e protestave, për të penguar marrëveshjen me Maqedoninë për kontestin e emrit.

Ministria e Jashtme ruse e kishte cilësuar si të “pajustifikueshme” këtë masë të Athinës zyrtare dhe kishte paralajmëruar për pasoja të paspecifikuara, duke shtyrë që zyrtarët grekë t’i kërkojnë Moskës që të mos ndërhyjë në çështjet e brendshme të Greqisë. /REL/

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending