Connect with us

Lajme

Rusia dhe Irani bëhen bashkë: Do nisim sulmet kundër SHBA-së nëse e tepron me Sirinë

Published

on

Forcat ruse dhe iraniane mbrëmjen e kaluar paralajmëruan Donald Trump-in se do të hakmerren me veprime ushtarake nëse ai vazhdon sulmet ajrore kundër Assad në Siri.

Në një kërcënim zyrtar që rrit mundësinë e luftës, Putin dhe Rouhani thanë se Presidenti amerikan kishte kaluar “vijën e kuqe”, e bombardimet e tij të papritura me raketa kundër forcave të Bashar al-Assad.

“Nga tani e tutje ne do t’i përgjigjemi me forcë çdo shkelje të vijave të kyqe dhe Amerika e di mirë aftësinë tonë për t’iu përgjigjur,”tha një nga shefat ushtarakë që në një deklarata të përbashkët me grupin militant Hezbollah.

Ambasada ruse në Londër tha se duhet të përgatitemi për luftë të vërtetë nëse Moska paraqit një ultimatum mbi Sirinë.

Por me gjithë kërcënimin kanosës të luftës pas vendimit për të nisur sulmet ajrore në repartet ushtarake nga ku u nisën sulmet kimike që vranë 80 civilë, mes tyre dhe fëmijë në Siri, Trump vazhdoi axhendën e tij në fushat e golfit në Palm Beach të Floridas. Kjo është vizita e tij e 16 që Trump i bën fushave të golfit që kur u bë President, edhe pse gjatë fushatës zgjedhore,

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending