Connect with us

Lajme

Rusi: konflikti sirian mund ta shkaktojë Luftën e Tretë Botërore

Një sondazh i ri ka zbuluar se gjysma e rusëve frikësohen se konflikti në Siri do të çojë në Luftën e Tretë Botërore, transmeton koha.net.

Published

on

Rusia, e udhëhequr nga Vladimir Putin, ka bombarduar qytetin sirian, Aleppo në mbështetje të liderit Sirian Bashar al-Assad, i cili mbështetet nga Irani dhe rebelët sunitë.

Megjithatë, komuniteti ndërkombëtar ka dënuar këtë veprim duke thënë se është thelluar kriza humanitare në këtë qytet dhe ka kërkuar nga Rusia që të ndaloj bombardimet.

Kjo ka dëmtuar marrëdhëniet Ruse me Perëndimin dhe sipas një qendre të pavarur për sondazhe Levada Centre, e cila ka bërë sondazhin e fundit, ka zbuluar se 48 për qind e qytetarëve rusë frikësohen se do të fillojë një konflikt tjetër global, transmeton koha.net.

Ndërsa 10 për qind e tyre në sondazh kanë “frikë serioze” për luftë e 38 për qind thonë se kanë “paksa frikë” se do të fillojë një luftë globale në mes të Rusisë me Perëndimin.

Por pavarësisht shqetësimeve të tyre, 52 për qind kanë mbështetur bombardimet ruse në Aleppo dhe kanë thënë se ata duhet të vazhdojnë përfshirjen e tyre në Siri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending