Connect with us

Lajme

Rumani, policia vë 10.000 gjoba vetëm në një ditë

Published

on

Këtë fundjavë policia rrugore rumune vendosi mbi 10 000 gjoba, me vlerë rreth 650 mijë euro, si edhe hoqi mbi 500 leje drejtimi, njoftuan burime zyrtare.

“Më 9 korrik, në bashkëpunim me Drejtorinë e Trafikut në Policinë Rumune, policia rrugore ka operuar për parandalimin dhe luftën kundër arsyeve kryesore që shkaktojnë aksidentet rrugore dhe pasojat e tyre… si edhe ka kontrolluar respektimin e normave në rrugë nga përdorimi i rripit të sigurimit, respektimi i rregullave për parakalim deri te respektimi i dhënies së përparësisë”, thuhet në një komunikatë të Inspektoriatit të Përgjithshëm të Policisë Rumune.

Në këtë aksion morën pjesë 3 526 policë, nga të cilët 1 202 policë trafiku, 2 125 policë të ruajtjes së rendit publik dhe 199 policë përgjegjës për transportin publik.

”Vetëm në një ditë u vunë 10 279 gjoba me vlerë rreth 650 000 euro”, shton komunikata.

”Nga 9 231 gjoba për shkelje të rregullave të qarkullimit, 111 ishin për konsum alkooli, 3 835 për tejkalim shpejtësie, 112 për parakalim të gabuar dhe 64 për mosdhënie përparësi ndaj këbmësorëve”, thekson ajo.

Policia hoqi edhe 556 leje drejtimi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending