Connect with us

Lajme

RTK dhe ZRRE përplasin deputetët në Kuvend

Published

on

Raporti i punës i Radiotelevizionit Publik të Kosovës ka nxitur debat të ashpër mes deputetëve, të cilët në fund nuk e votuan fare atë.

Deputetët jo vetëm të opozitës, kritikuan RTK –në se po punëson shumë njerëz pa nevojë dhe po keqpërdor buxhetin. Opozita madje ka qenë edhe më e ashpër, duke e quajtur RTK-në televizioni i Kadri Veselit, raporton KTV.

Ndërsa kryesuesi i seancës, Sabri Hamiti, është nervozuar që shumë nga deputetët nuk kanë votuar fare këtë raport.

Debat pati edhe rreth raportit të ZRRE-së mes deputetëve të koalicionit.

Megjithatë, Kuvendi arriti të miratojë një pikë, atë për “Ditën e Bamirësisë – Nëna Terezë”, e vendosur për datën 5 shtator.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending