Connect with us

Sporti

Rrugëtimi i ëndrrave për Uellsin sapo ka filluar

Published

on

Përfaqësuesja e Uellsit do të ngrihet më lart sesa rivalët e pasur dhe fqinja, Anglia, në ranglistën e re që FIFA do ta publikojë pas përfundimit të “Euro 2016”. Kjo është shenja e parë për Uellsin që po parashikohet të ketë të ardhme të ndritur në futboll, pasi shkroi historinë në “Euro 2016”.

Në “Euro 2016” ishte paraqitja e parë e Uellsit në një turne të madh prej vitit 1958 dhe arriti që për herë të parë të kualifikohet në gjysmëfinale, që do të thotë se në ranglistën e FIFA-s pritet të jetë në mesin e dhjetë ekipeve më të mira në botë, shkruan Reuters.

Ylli i Uellsit, Gareth Bale, është në mesin e atyre që beson se tregimi i suksesshëm do të vazhdojë edhe pas eliminimit nga “Euro 2016”, përcjell Koha Ditore. Bale thotë se rrugëtimi i Uellsit nuk ka përfunduar, përkundrazi, sapo ka nisur në futbollin botëror. Uellsi, të mërkurën mbrëma u eliminua në gjysmëfinale pas humbjes nga Përfaqësuesja e Portugalisë (2:0).

“Mund të jemi ekip edhe më i mirë sesa ky në evropian. Na është rritur vetëbesimin si dhe statusi. Kështu që, tash e tutje do të jemi ekip i respektuar në mbarë botën”, është shprehur Bale që ka realizuar tre gola në gjashtë ndeshje të “Euro 2016”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending