Connect with us

Lajme

Rrugët në Kishnarekë të Drenasit në gjendje të mjerueshme

Published

on

Fenomeni i infratrukurës së dobët nuk është i panjohur për banorët e fshatit Kishnarek të Drenasit.

Komuna e Drenasit  rrugën kryesore  të fshatit Kishnareke e ka lënë në mjerim, shkruan Gazeta Blic.

Sikurse shihet edhe në fotografi, kjo gjendje e rrugës është përgjatë 300 metrave.

Ndërsa zyrtarë komunal theksojnë së shpejti do të fillojnë me ndërtimin e rrugës.

“Ne kemi qenë në fshatin  Kishnarek të  Drenasit dhe kemi intervenuar , një pjesë të rrugës e kemi shtruar por për atë pjesë të rruges, banorët kanë kundërshtuar për atë pjesë pasi që kur bie shi atë pjesë e dëmton shiu shumë”, ka thënë Betim Berisha nga komuna e Drenasit për Gazetën Blic.

Ai tha se shumë shpejt do të ndërrmarin masa dhe do ta rregullojnë atë pjesë pasi që ajo pjesë është me të vërtetë në gjendje mjerimi.

14371948_1268608123178722_575462614_n

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending