Connect with us

Lajme

Rrufeja mbyt 79 persona në Indi

Published

on

Të paktën 79 persona kanë mbetur të vdekur dhe më shumë se 20 të lënduar si pasojë e një zinxhiri rrufesh që kanë goditur shtetet indiane Biar, Jharkhand dhe Madhya Pradesh.

53 njerëz kanë mbetur të vdekur në Bihar, 10 të tjerë kanë pësuar në Jharkhand dhe të paktën 16 në Madhya Pradesh, kanë thënë autoritetet indiane.

Shumica e viktimave janë goditur përderisa kanë qenë duke punuar nëpër fusha gjatë shirave të rrufeshëm.

Goditjet e rrufesë janë të zakonshme në Indi gjatë kësaj periudhe kohore.

Sipas BBC-së, në shtetin verilindor të Biharit, goditjet e rrufesë kanë ndodhur në Nalanda, Aurangabad, Rohtas, Purnea, Munger, Gaya, Saharsa, Bhagalpur, Banka dhe Kaimur.

Një banor i cili ishte dërguar në spitalin e Rohtasit ka thënë se ai dhe disa të tjerë ishin goditur pasi ishin strehuar.

“Kur filloi të binte shi menjëherë u strehuam. Rrufeja na goditi atje dhe pastaj ramë në tokë pa vetëdije”, ka thënë ai.

Ai tha se nuk mund të kuptonte se çfarë po ndodhte.

“…pastaj, kur na u kthye vetëdija, kuptova se isha goditur nga diçka”, ka shtuar ai. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending