Connect with us

Lajme

Rritet numri i vjedhjeve në Maqedoni

Enti Shtetëror për Statistikë informon se prej vitit 1991 deri 2015, numri i të akuzuarve dhe gjykuarve për vjedhje të moshës madhore vazhdimisht po rritet.

Published

on

Në vitin 2015 numri i të akuzuarve të moshës madhore ka arritur deri 20069, që paraqet rritje prej 49.4% në krahasim me vitin 1991.

Ndërsa tek të miturit, duke shikuar periudhën e 25 viteve të fundit, në tre vitet e para kryerësit e veprave penale janë rritur, ndërsa prej vitit 1994 deri 2015 ka tendenca të zvogëlimit të numrit të paraqitjes së gjykimit të vjedhjeve.

Në vitin 2015 janë gjykuar 465 të mitur, që është 72.3% më pak në krahasim me vitin 1991.

Si tek të rriturit po ashtu edhe tek të miturit, paditë më të shpeshta janë kundër vjedhjes së pasurisë dhe vjedhjes së rëndë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending