Connect with us

Lajme

Rritet numri i të vdekurve në Pakistan nga përplasja e trenave

Një tren i distancave të gjata është përplasur me një tjeter tren në qytetin port pakistanez të Karaçit duke vrarë 20 persona.

Published

on

Kjo ishte përplasja e dytë në vendin më të madh hekurudhor në më pak se dy muaj.

Pamjet televizive tregojnë vagonët e copëtuar, dhe mediat raportojnë se ekipet e shpëtimit janë duke punuar për të liruar njerëzit e bllokuar nën rrënoja.

65 persona janë plagosur në përplasje, thanë zyrtarët e departamentit  të emergjencës në spitalin kryesor të qytetit.

Ministri Saad Rafique i vuri fajin neglizhencës si shkak i mundshëm i aksidentit, me një sinjal të injoruar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending