Connect with us

Lajme

Rrëzohet aeroplani ushtarak në Mississippi, 16 të vdekur

Published

on

Të paktën 16 persona kanë humbur jetën pasi një aeroplan ushtarak amerikan u rrëzua në shtetin jugor të Misisipit të hënën rreth orës 16:00 të orës lokale (21:00 GMT).

Përplasja ndodhi në LeFlore County, rreth 100 kilometra (160 km) në veri të Jackson, kryeqytetit të shtetit, raportojnë mediat amerikane.

Të 16 viktimat ishin në aeroplanin e Korpusit të Marinës dhe nuk ka asnjë të mbijetuar, tha drejtori i menaxhimit të emergjencave të Leflore, Fred Randle.

Guvernatori i Misisipit, Phil Bryant, tha se incidenti ishte një “tragjedi”.

“Burrat dhe gratë tona në uniformë rrezikohen çdo ditë për të siguruar lirinë tonë”, tha ai.

Nuk ka detaje zyrtare për rrethanat e rrëzimit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending