Connect with us

Lajme

Rreth 255 njerëz u arratisën nga zjarri në Londër, të tjerët kanë humbur

Published

on

Zjarri në kullën Grenfell në Londër shkatërroi të gjithë apartamentet dhe shkaktoi dëmtime serioze në njerëz, ku 255 prej tyre janë arratisur.

Sipas raporteve të policisë, 255 rezultojnë se janë gjallë pasi kanë lëvizur nga vendi ndërkohë që 80 të tjerë nuk dihet nëse kanë humbur apo kanë ndërruar jetë.

Oficerët kanë bërë ekzakiminime të shumta, por vetëm 32 viktima kanë arritur të identifikohen. Hetimet do të vazhdojnë, por dëmi i shkaktuar nga zjarri është aq i rëndë saqë disa prej tyre mund të mos arrijnë të identifikohen.

Detajet rreth personave që gjendeshin në apartament kur shpërtheu zjarri do ndihmonte emergjencat që zbulonte numrin e saktë të të mbijetuarve. Ndërkohë, të gjithë të prekurit e ngjarjes janë sistemuar në banesat që qeveria ka siguruar për ta.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending