Connect with us

Lajme

Rrëfimi i gruas që vrau burrin në gjumë: Më rrihte në sy të fëmijëve

Published

on

“Ma ka nxirë jetën”, ishin fjalët e gruas, banore në fshatin Barbullush të Bashkisë Vau i Dejës në Shkodër , e cila vrau me sëpatë burrin e saj, teksa ai ishte në gjumë.

Ngjarja e rëndë u shënua mëngjesin e djeshëm, duke tronditur të gjithë zonën. Gruaja ka pritur që burrin ta zinte gjumi dhe ta qëllonte atë për vdekje, duke përdorur një sëpatë. Ndërkohë që fëmijët flinin në dhomën tjetër të shtëpisë.

Pasi ka shkuar në Policinë vendore të Vau të Dejës, 35- vjeçarja Mirela Buzalli që vrau bashkëshortin e saj, Shkëlzenin 54-vjeç, me sëpatë ka treguar se cilat kanë qenë shkaqet që e kanë detyruar që të kryejë krimin e rëndë brenda familjes.

Ngjarja mendohet se ka ndodhur rreth orës 05:30 të mëngjesit të së hënës. Pas pak minutash, Mirela Buzalli ka qenë në polici dhe rreth orës 06:20, Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes për të kryer veprimet e para hetimore bashkë me grupin e ekspertizës.

Në polici 35-vjeçarja ka qenë në dukje tepër e qetë, në krahasim me situatën ku ndodhej. Burime policore bëjnë me dije se autorja e krimit e ka pranuar vrasjen e bashkëshortit dhe u është përgjigjur pyetjeve për ngjarjen e ndodhur.

“Ma ka nxirë jetën”, mësohet të ketë thënë fillimisht Mirela Buzalli për bashkëshortin e saj. Më tutje, gjatë marrjes në pyetje, 35-vjeçarja ka deklaruar se një ndër arsyet ka qenë xhelozia e saj ndaj bashkëshortit.

Këtë gjë ia ka shprehur burrit të saj, bën të ditur Policia përmes burimeve konfidenciale. Kjo ka bërë që Shkëlzen Buzalli kohët e fundit të ushtronte dhunë sistematike ndaj bashkëshortes së tij.

“Më ka goditur shpeshherë kohët e fundit”, ka deklaruar Mirela. “Ai më kapte për flokësh shpeshherë dhe më rrëzonte në dhomë. Në disa raste të tjera më godiste”, ka rrëfyer 35- vjeçarja.

Teksa ka vijuar të merret në pyetje, autorja e vrasjes ka pohuar edhe një fakt tjetër. “Disa herë më ka fyer edhe nga ana fetare, sepse unë jam katolike dhe ai ishte mysliman. Ne jemi marrë me dashuri, por kohët e fundit ma përmendte këtë gjë dhe më fyente fenë time”, ka bërë të ditur 35-vjeçarja.

E pyetur se përse nuk ka shkuar në polici më përpara, Mirela Buzalli është shprehur duke thënë se nuk ka dashur që problemet e saj të merreshin vesh nga të gjithë dhe se ka pasur turp.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending