Connect with us

Sporti

Rrëfen Ryan Giggs: Këta ishin lojtarët që Ferguson nuk iu bërtiste kurrë

Published

on

Rayn Giggs është rikthyer të flasë për kohën kur në krye të ekipit ishte trajneri Sir Alex Ferguson. Ai tregon se gjatë karrierës së tij Ferguson kishte disa lojtarë që nuk i ngacmonte, ose nuk i qortonte, pasi e dinte se shumë shpejt do të bëheshin vendimtar.

Trajneri i Uellsit ka folur për BeIN Sports duke komentuar “të privelegjuarit” e Fergusonit. “Janë 3-4 lojtarë që nuk i preknin nga Ferguson dhe nuk i qortonte masivisht. Eric Cantona ishte njëri, Bryan Robson, Roy Keane dhe Cristiano Ronaldo.

“Ata ishin prej atyre që të fitonin ndeshjen. Cantona kishte raste që nuk bënte asgjë në fushën e lojës, nuk shënonte, nuk vraponte si puna e Tevezit apo Rooneyt, por sërish nuk e largonte. E dinte se në ndeshjen tjetër do të kishte impakt dhe do të shënonte”, – tha ai.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending