Connect with us

Lajme

Rrëfehet 40-vjeçarja e përdhunuar nga ISIS-i

40-vjeçarja Umm Al’aa, viktimë e përdhunimit nga ISIS, është betuar se djali i saj Muhamedi kurrë nuk do ta mësojë se babai i tij biologjik ishte terrorist ISIS-it.

Published

on

“Ai është djali im, jo i biri i ISIS-it”, tha gruaja në një intervistë për CNN, që vetën e prezanton me pseudonimin Umm Al’aa, transmeton KosovaPress.

Umm dhe familja e saj u rrëmbye nga luftëtarët e ISIS në vitin 2014, kur vendi i saj ra nën kontrollin terroristëve.

Në momentin kur ajo dhe familja e saj nuk kanë dashur ta pranojnë autoritetin e terroristëve, filloi tmerri për të.

Një ditë terroristët shkuan në shtëpinë e saj, dhe sulmuan vajzën e saj, e rrahën atë dhe ia grisën rrobat. Ata donin ta përdhunimin atë, por njëri prej tyre nuk lejoi ta përdhunon vajzën dhe në vend të saj sugjeroi nënën. Ata e morën atë si skllave dhe një ditë më vonë e dërguan në tregun e të rrëmbyerave. Nga ajo ditë, ajo për një vit e gjysmë do të detyrohet të jetojë në robëri pranë një militanti, i cili e rrihte dhe e përdhunonte.

Momentin kur e fitoi lirinë, ajo ishte shtatzënë dhe do ta sillte në jetë djalin e saj, te cilin e quajti Muhamedin, në emrin e burrit të saj, i cili u vra në betejën për Mosulit.

“Unë kam qenë shumë e dashur. Kujtimi im më i mirë i tij është se sa shumë më donte më respektonte. Ne ishim njerëz të varfër, por të lumtur”, ka thënë Umm duke kujtuar jetën sa ishte bashkë më burrin e saj para se vendi i tyre të sulmohej nga terroristët.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending