Connect with us

Sporti

Rrahmani: Nuk dorëzohemi përballë Kroacisë

Published

on

Amir Rrahmani e ka dhënë një intervistë për të përditshmen kroate “Vecernji”, në versionin e saj online, ku ka folur për eksperiencën e tij në Dinamo Zagreb, e mbi të gjitha për ndeshjen ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës, e cila do të zhvillohet më 2 shtator në stadiumin Maksimir të Zagrebit, e vlefshme për kualifikimet e Botërorit 2018.

“Do të jetë e vështirë për ne në Maksimir, e dimë se Kroacia ka lojtarë më të mirë”, ka thënë fillimisht Rrahmani.

Kosova ka humbur 0:6 në ndeshjen e parë me kroatët në Shkodër, ndërsa të vetmen pikë që e ka marrë ishte ajo në udhëtim, ndaj Finlandës.

“Shikoni, ne luajmë për vetveten, duam të rritemi në renditje me rezultate më të mira, që ta përmirësojmë statusin, nëse duam të kemi kundërshtarë më të dobët në kualifikimet e ardhshme”, ka shtuar qendërmbrojtësi kosovar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending