Connect with us

Lajme

Rrahën policët në Viti, dy të arrestuar e dy në arrati

Mbrëmë në Komunën e Vitisë janë sulmuar dy policë.Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani i cili në Kosova Direkt në Klan Kosova ka treguar edhe se si ka ndodhur ky sulm ndaj policëve në detyrë.

Published

on

“Mbrëmë në komunën e Vitisë, njëstitet patrulluese në punën e tyre rutinë, në qendër kanë ndalur një veturë me tabela 06 dhe gjatë kontrollit rutinë është gjetur një Urdhëresë e Gjykatës për njërin nga udhëtarët që do të duhej të kryente gjashtë muaj burgim efektiv”.

“Me ta kuptuar personi që do të ndalet nga ana e Policisë, ka kundërshtuar dhe ka filluar një fjalosje e ashpër mes tij dhe policëve. Nga makina kanë dalur edhe tre persona të tjerë, vëllezërit e personit që ka pasur një Urdhëresë nga Gjykata dhe kanë sulmuar policët”.

Hashani ka bërë të ditur se të dy policët kanë pësuar lëndime trupore dhe se dy të dyshuar janë arrestuar e dy të dyshuarit e tjerë janë në arrati.

“Dy nga të dyshuarit, përfshirë edhe të dyshuarin kryesor janë arrestuar dhe janë në mbajtje në Stacionin Policor derisa dy të tjerë janë në arrati”.

“Për personat që janë në arrati, Policia e Kosovës e din kush janë dhe është në kërkim të tyre derisa për dy të dyshuarit e arrestuar, Prokurori i Shtetit ka vendosur masën e ndalimit prej 48 orëve”.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit ka thënë se të gjithë personat e përfshirë në këtë rast janë të moshës madhore dhe se rrethanat e rastit janë duke u hetuar akoma.

Sipas Hashanit, gjendja shëndetësore e policëve të lënduar është stabile dhe drejt përmirësimit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending