Connect with us

Sporti

Rooney tregohet kapiten i vërtetë

Kapiteni i Manchester United ka humbur vendin e titullarit nën drejtimin e Jose Mournihos.

Published

on

Ylli anglez në fillim të sezonit ishte i pa prekshëm por forma e tij e dobët në javët e fundit ka detyruar trajnerin portugez që të lë jashtë formacionit bazë.

31-vjeçari thuhet se nuk do të dorëzohet për vendin e tij në ekip të parë dhe do të mundohet të kalojë rekordin e 249 golave të Bobby Charlton. Rooney mund të arrijë këtë shifër por për të bërë këtë ai duhet të rikthehet si titullar.

Mourinho thuhet se në janar planifikon të shes kapitenin e tij.

Rooney golin e fundit e ka shënuar në ndeshjen hapëse të Premier Ligës më 14 gusht kunder Bournemouthit. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending