Connect with us

Sporti

Rooney emërohet trajner i përhershëm i Derby Countyt, i jep fund karrierës si futbollist

Published

on

Klubi i Futbollit Derby County ka njoftuar emërimin e Wayne Rooney si trajneri i ri i klubit.

35-vjeçari merr këtë pozitë në një marrëveshje për dy vite e gjysmë, e cila do të zgjasë deri në verën e vitit 2023.

Rooney ishte emëruar në pozitat e trajnerit të përkohshëm para dy muajve, por falë tij, Derby doli nga zona e rrezikshme në Championship dhe bordi ia ka besuar punën duke i dhënë pozitën e trajnerit me të drejta të plota.

Golashënuesi kryesor i Anglisë dhe Manchester United, me mbi 700 paraqitje profesionale në emrin e tij, u bashkua me Derby në janar të vitit 2020 dhe bëri 35 paraqitje për ta.

Ndeshja e parë e Rooney si menaxheri i përhershëm i Derby do të jetë ndeshja e së shtunës në shtëpi me Rotherham United.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending