Connect with us

Sporti

Ronaldo: E dua Topin e Artë

Sulmuesi i Real Madridt, Cristiano Ronaldo është shprehur se e dëshiron Topin e Artë, thotë se ky ishte sezoni më i mirë i tij.

Published

on

Portugezi është favoriti kryesor për të fituar këtë çmim prestigjioz edhe në këtë vit. Ai për ‘los blancos’ në 48 ndeshje shënoi 51 gola në të gjitha garat.

31-vjeçari ndihmoi Realin të shpallet kampion në Ligën e Kampionëve, si dhe Portugalinë të shpallet kampion i Evropës me tre gola të shënuar në Euro 2016.

“Kam bërë gjithçka për këtë sezon. Fituam Ligën e Kampionëve, fitova Ervopianin me Portugalinë. Vota nuk varet nga unë dhe nuk dua të jep i obsesionuar nga kjo, por nëse më pyesni nëse e dua Topin e Artë, atëherë ju them se po. Ky vit ka qenë i jashtëzakonshëm për mua, me të gjitha trofetë. Ky është sezoni im më i mirë padyshim”, thotë Ronaldo për Telefoot.

Fituesi i Topit të Artë, i cili votohet nga paneli i gazetarëve nga mbarë bota, do të shpallet më 13 dhjetor. /Periskopi.com/

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending