Ronaldo absolutisht në flakë: Shënon edhe golin e dytë dhe është po aq sensacional sa i pari

Periskopi.com Sporti

Cristiano Ronaldo ka dyfishuar epërsinë e Portugalisë kundër Suedisë në 2-0.

Superylli portugez, pasi realizoi golin e 100-të për Kombëtaren në këtë ndeshje me një supergol nga gjuajtja e lirë, ka realizuar një tjetër po aq brilant.

Ai ka shënuar përsëri nga distanca me një super goditje, duke mos i lënë asnjë gjasë portierit – minuta e 72-të.

Shikoni golin më poshtë. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: