Connect with us

Sporti

Roger Federer në finale të Wimblendonit

Published

on

Ai do të mundohet të merr kurorën e 19 të Grand Slam turneve të tenisit.

Roger Federer është finalisti i dytë i turneut të sivjetmë të turneut më prestigjioz të tenisit Wimblendon.

Tenisti zviceran mundi rivalin çek Tomas Berdych në gjysmëfinale me rezultat 3:0, në sete 7-6 (4), 7-6 (4) dhe 6-4, transmeton Telegrafi.

Tenisti që më gjashtë gusht do të mbush 36 vjet në finale do të takohet me Marin Cilin, i cili triumfoi Sam Querreyt.

Theksojmë se Federer deri më tani ka fituar në 29 turne prestigjioz, ku shtatë më shumë se Rafael Nadal dhe tetë më shumë se Novak Djokoviç.

Ndryshe, theksojmë se finalja do të zhvillohet ditën e diele (16 korrik).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending