Connect with us

Sporti

Rizzoli flet për golin e anuluar të Juventusit

Gjyqtari italian, Nicola Rizzoli, është përgjigjur rreth debatit për golin që e anulojë në derbin, Milan-Juventus.

Published

on

Rizzoli e anuloj golin e Miralem Pjanic, pasi që me rregull të re të ofsajdit kur një lojtar është aktiv, atëherë ai gol nuk vlen. Lojtari që ishte në pozicion ‘aktiv’ jashtë loje ishte mbrojtësi, Leonardo Bonucci.

“Problemi është se në fushë vendimet merren mbi elementët që ke në dispozicion”, është shprehur Rizzoli.

Arbitri i njohur italian ka shtuar më tej se, gabimet ndihen pas përfundimit të ndeshjes.

Anulimi i golit të Pjanic kur rezultati ishte 0-0, hapi debat por pavarësisht kësaj Rizzoli theksoi se “koncepti i futbollit ky është” dhe se duhet vazhduar duke marrë kështu përgjegjësin e gabimit.

Për trajnerin e Milanit, Vincenzo Montella goli duhej anuluar sepse Benatia ishte në pozicion “aktiv” jashtë loje.  /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending