Connect with us

Lajme

Rinisin fluturimet në relacionin Stamboll-New York

Published

on

Fluturimet e Turkish Airlines (THY) të linjës Stamboll – New York, i cili pas tentimit të grusht shtetit nga ana e ushtarëve besnik ndaj organizatës terroriste FETO/PDY u pezulluan përkohësisht, përsëri janë aktivizuar

Pas një ndërprerjeje të shkurtër, fluturimet për SHBA filluan përsëri me fluturimin e avionit të Turkish Airlines TK 003 për në New York.

Punonjësit e THY u shpërndanë lule dhe dhurata të tjera pasagjerëve të cilët ishin duke pritur për fluturimin e mëngjesit në Aeroportin Ndërkombëtar John F. Kennedy (JFK).

Rikujtojmë se administrata Federale e Aviacionit të SHBA-ve (FAA) më 16 korrik, ka urdhëruar pezullimin e të gjitha fluturimeve nga SHBA-të në Stamboll dhe nga Stambolli në SHBA, deri në urdhërin e radhës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending