Connect with us

Sporti

Rikujtojmë masterklasin e Iniestas që i detyroi fansat e Real Madridit të ngriten dhe ta duartrokasin

Published

on

Andres Iniesta ka qenë dhe ende është një futbollist shumë i veçantë.

Maestro spanjoll kaloi 16 sezone të jashtëzakonshme te Barcelona, mes viteve 2002 dhe 2018, transmeton Periskopi.

Ai e stabilizoi si një prej mesfushorëve më të mirë të gjeneratës gjatë kohës së tij në klub.

Iniesta dhuroi dhjetëra paraqitje brilante për Barcelonën, por ndoshta më e mira e tij erdhi kundër Real Madridit më 2015.

FBL-ESP-LIGA-REALMADRID-BARCELONA-CLASICO

Barcelona udhëtoi drejt Real Madridit më 21 nëntor të vitit 2015, me avantazh tre-pikësh në krye të tabelës.

Këtë takim Barça e fitoi 4-0 kundër rivalit të përbetuar, derisa Iniesta ishte më i miri në fushë.

Ai asistoi për Neymarin dhe pastaj shënoi edhe vetë në pjesën e dytë.

Pa marrë parasysh sa shumë lojtarët e Real Madridit u munduan, ata thjeshtë nuk mund t’ia merrnin topin nga këmbët Iniestas.

Paraqitja e tij ishte aq e mirë, saqë edhe fansat e Real Madridit u ngritën në këmbë për ta duartrokitur në minutën e 77-të, kur ai u zëvendësua. /Periskopi.com/

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending