Connect with us

Sporti

Rikthehet Llapi: Mposht Feronikelin, ik nga zona e rrezikshme

Published

on

Llapi ka marrë një fitore të madhe në shtëpi, teksa ka mposhtur Feronikelin me rezultat të ngushtë 3:2.

Skuadra e Tahir Batatinës e nisi për mrekulli ndeshjen, ku në minutën e 22-të kaluan në epërsi me golin e Bujar Idrizit.

Vetëm 12 minuta më vonë, Llapi shënoi edhe golin e dytë, kur Arbnor Ramadani asistoi për mrekulli te Sava Gardasevic i cili realizoi një gol të bukur për 2-0.

Kur skuadrat po bëheshin gati të shkonin në pushim, Marko Simonovski i Niklit ngushtoi epërsinë në 2-1

Llapi vazhdoi lojën e mirë edhe në pjesën e dytë, teksa kur kaluan një orë lojë fitoi penallti.

Valmir Veliu u ndalua në zonë nga Adem Maliqi, teksa i saktë nga pika e bardhë ishte Arbnor Ramadani duke ngritur epërsinë e skuadrës së tij në 3-1.

Feronikeli u rikthye në lojë 16 minuta para fundit të ndeshjes, kur sulmuesi maqedonas Simonovski realizoi një tjetër gol për ta ngushtuar epërsinë në 3-2.

Përkundër insistimit nga mysafirët për ta barazuar rezultatin, një gjëje të tillë nuk ia arritën dhe Llapi mori tri pikë të arta nga kjo ndeshje.

Me fitoren e sotme, Llapi i ik pozitës së rrezikshme dhe tani ndodhet në vendin e gjashtë me 20 pikë.

Ndërkohë Feronikeli është një pozitë më lart me tri pikë më shumë.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending