Connect with us

Sporti

Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve, vëmendja në Madrid dhe Bergamo

Published

on

Luhen këtë mesjavë ndeshjet e treta të fazës së Grupeve të Ligës së Kampioneve ku vëmendja më e madhe do të jetë në Alfredo Di Stefano, ku do të luhet sfida mes Realit të Madridit dhe Interit.

Është kjo një ndeshje delikate për të dyja skuadrat që priteshin të dominonin Grupin B, por që pas dy javëve të para po rezulton e kundërta. Si Interi ashtu edhe Reali i Madridit do të kërkojnë fitoret e tyre të para.

Zikaltrit kanë 2 pikë pas 2 barazimeve, ndërsa Reali është në fund me 1 pikë pas 1 humbjeje e 1 barazim. në këtë ndeshje interi do të duhet të bëjë sërish pa Romelu Lukakun që ka pësuar dëmtim muskular, një problem ky jo i vogël për zikaltrin përsa i përket shënimit të golit.

Ajo e Madridit do të jetë edhe një sfidë mes Contes dhe Zidane që si futbollistë kanë qenë shokë skuadre te Juventus për 6 sezone. për këto personalitete do të jetë përballja e parë si trajnerë kundërshtarë. Ndërsa te Reali i Madridit, mungesa e vetme do të jetë ajo e Militaos që rezultoi pozitiv me Coronavirus.

Zidane në prag të kësaj sfide u kërkoi futbollistëve të tij që të konsiderojnë këtë ndeshje si një finale dhe të tregojnë se përse janë pjesë e klubit madrilen.

Sfidë interesante është edhe ajo mes Atalantës dhe Liverpoolit në Bergamo. Atalanta që vazhdon të habisë Evropën edhe pse nuk duket e favorizuar përballë skuadrës së Klopp do të kërkojë të fitojë sfidën.

Nga ana tjetër edhe vetë trajneri i The Reds nuk e ka nënvlerësuar skuadrën e Gasperinit teksa një ditë përpara sfidës deklaroi se skuadra e tij mund të mësojë shumë nga Atalanta.

Tjetër ndeshje që do të luhet sot është ajo mes Midtylland dhe Ajaxit. Skuadra holandeze udhëton drejt Danimarkës me vetëm 17 futbillistë, pasi 11 lojtarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 mes të cilëve figurojnë Tadic, Klaassen, Onana, Stekelenburg e Gravenberch. Po kështu sot do të luhet edhe sfida mes Salzburgut dhe bayernit me skuadrën bavareze që do të kërkojë fitoren e 14 radhazi pa Sule në skuadër që ka rezultuar me Covid dhe Goretzkën për probleme fizike

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending