Connect with us

Lajme

Rezultatet nga dhjetëra shtete jepen menjëherë: Biden 85-55 Trump

Published

on

Në orën 8 të mbrëmjes sipas orës lokale të këtyre shteteve (2 e mëngjesit për ne) u mbyllën votimet në dhjetëra shtete, përfshirë edhe Pensilvaninë.

Dhe rezultati ka ndryshuar drastikisht sa i përket kolegjit elektoral – gjithnjë sipas projeksioneve.

85-55 është rezultati i deritashëm nga këto shtete – sipas The Guardian. Ndërkohë që sipas CNN rezultati është më i ngushtë me 36-26.

Duhen 270 vota elektorale për të fituar garën presidenciale.

Nga votat popullore kemi një epërsi fare të lehtë të Donald Trump. /Periskopi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending