Connect with us

Lajme

Rexhep Selimi tregon se pse Britania refuzoi hetimin e vdekjes së Astrit Deharit

Gjatë ditës së djeshme, Ambasada Britanike në Kosovë i është përgjigjur negativisht kërkesës së Ministrisë së Drejtësisë që “Scotland Yard” ta hetojë rastin e vdekjes së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, nga “Scotland Yard” britaanik.

Published

on

Ndërsa deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka thënë se është normale që jo gjithmonë miqtë e Kosovës mund të jenë të “shfrytëzueshëm”.

“Normalisht se jo gjithmonë miqtë e Kosovës mund të jenë të shfrytëzueshëm edhe për pushtetin siç është Qeveria e Kosovës”, ka thënë Selimi.

Sipas tij, ata nuk kthehen me mjet për t’i mbuluar gabimet e qeverisë, natyrisht se ky nuk është lajm i mirë për drejtësinë, por një reflektim i Ambasadës Britanike, ndaj asaj se si po sillet Ministria e Drejtësisë kundrejt drejtësisë në Kosovës.

Selimi ka shtuar gjithashtu se rasti i Astrit Deharit nuk mund të procedohet më tutje nga shkaktarët e vdekjes së tij, siç është pushteti i tanishëm në Kosovës.

“Astrit Dehari dhe aktivistët e tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje të akuzuar janë arrestuar dhe mbajtur padrejtësisht nga pushteti e po ashtu ndaj pesë të mbijetuarve të këtij procesi që po vazhdon të ushtrohet padrejtësisht me presion në vazhdimësi”, ka përfunduar Selimi.

 

Duhet përkujtuar që zhvillimet e hetimeve në lidhje me vdekjen e Astrit Deharit vazhdojnë të bëhen nga institucionet e Kosovës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending