Connect with us

Lajme

Rexhep Selimi rikujton nevojën që Kosova të ketë ushtri

Published

on

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi edhe njëherë ka kujtuar nevojën që ka Kosova për të pasur një ushtri të armatosur.

Nëpërmjet një postimi në facebook, Selimi ka thënë se po të kishte Kosova ushtri të armatosur do të mbrohej territori i vendit , duke shtuar se po kjo ushtri do t’i ndalonte kërcënimet e Serbisë.

 

Postimi i plotë i Rexhep Selimit

Sikur ta kishim Ushtrinë tonë!

– Sikur Kosova ta kishte Ushtrinë e armatosur e të paisur, integriteti teritorial vendit do të ishte i pashkelshem.

– Sikur Kosova ta kishte Ushtrinë e armatosur e të paisur, Sovraniteti i vendit do të i paprekshëm.

– Sikur Kosova ta kishte Ushtrinë e saj të paisur e të armatosur Kosova nuk do të ishte një target i kërcënimeve të Serbisë.

– Sikur Kosova ta kishte Ushtrinë e armatosur e të përgatitur mirë qytetari i Republikës do të kishte më shumë besim e shpresë për të ardhmen në Kosovë.

– Sikur Kosova ta kishte ushtrinë të paisur dhe të armatosur ne do të ishim partnerë të denjë dhe kandidat (apo anëtar) për anëtarësim në NATO.

– Sikur Kosova vërtetë të ishte e forcuar me Ushtrinë e saj, qytetari i Republikës do të ishte më i fortë

– Ne i kemi FSK-në e Policinë, por kemi nevojë për më shumë.

– Sikur ta kishim edhe Ushtrinë…!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending