Connect with us

Lajme

Respektohet festa, jo Kushtetuta

Published

on

Përvjetori i Kushtetutës së Kosovës u ka siguruar kosovarëve që punojnë në institucionet shtetërore edhe të hënën pushim, përveç pushimit të fundjavës.

Kjo ditë pushimi si shenjë feste nuk është përjetuar njësoj nga një pjesë tjetër e kosovarëve.

Pavarësisht se kjo Kushtetutë ka hyrë në fuqi para 9 vjetëve, qytetarët ankohen se e ajo nuk po respektohet plotësisht.

Sipas tyre, institucionet po e respektojnë vetëm festën, por jo edhe Kushtetutën, shkruan gazeta “Zëri”.

Behxhet Zeka, nga fshati Metergovc i Podujevës, thotë se Dita e Kushtetutës ishte e diel e për të hënën ai nuk e di pse ishte dashur të jetë ditë pushimi.

Ai thotë se Kushtetuta drejton të gjitha ligjet dhe megjithëkëtë, sipas tij, pushtetarët po mundohen deri diku ta përfillin Kushtetutën.

“Edhe ne qytetarët duhet ta përfillim Kushtetutën, të bëhemi më të zëshëm dhe në përgjithësi të rregullohet mirëqenia jonë”.

Zeka tregon se nuk punon dhe se nuk ka pasur asnjë punë me pagë që nga paslufta.

Por, siguron ekzistencën e tij duke shitur dru.

“Kurrë në punë nuk kam qenë, por mundohemi të mbesim gjallë kështu”, thotë ai derisa rrëfen se nga shitja e druve sigurojnë ekzistencën më mirë gjatë dimrit kur ka shitje të druve dhe shumë pak gjatë verës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending