Connect with us

Lajme

Remi kërkon të mos ketë justifikime për dështimet në kohën e luftës

Njëri prej themeluesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa është përfshirë në debatin, lidhur me aktakuzat e reja ndaj ushtarëve të UÇK-së, të cilët po dënohen e akuzohen se kanë kryer krime në kohën e luftës ndaj popullatës civile.

Published

on

Komandant Remi ka thënë se askush s’duhet të ketë justifikime për dështimet në kohën e okupimit dhe organizimit të luftës.

“Ne duhet të ndërtojmë shtetin e suksesit duke mos justifikuar mospunen dhe dështimet tona me kohët e vjetra si ajo e okupimit,organizimit të luftës apo edhe lëvizjeve politike klandestine”, ka shkruar Remi.

Sidoqoftë, Remi ka thënë se UÇK e ka përfunduar misionin me sukses në vitin 1999 kur Kosova ka fituar luftën përballë Serbisë.

“Thurja e lëvdatave apo hetimet mbi atë se çfarë ka ndodhur para 18 vitesh,nuk mundet të ndikojë në kualitetin e jetës së qytetarëve tanë.”, ka thënë ai.

Në këtë situatë, anëtari i Kryesisë së PDK-së, ka kërkuar luftimin e grupeve kriminale që ia kanë zënë frymën Shtetit të Kosovës.

“Vazhdimisht sfidohemi nga krimet ekonomike, korrupsioni, nepotizmi dhe mafiat përtej kufinjëve kombëtar… Hapja e rrugës për ndërtim të shtetit të së drejtës, duhet t’i eleminojë grupet vendore apo edhe ato ndërkombëtare të natyrës kriminale.  Ecja e drejtë shtetit të suksesshëm, mund të bëhet.!”, ka shtuar ai.

Këto komente, Remi i ka bërë pas dënimit të grupit “Drenica II” dhe ngritjes së aktakuzës së re ndaj Fatmir Limaj, i cili po akuzohet si përgjegjës për vrasjen e dy civilëve shqiptarë, në kohën e luftës, për të cilët s’kishte bërë asgjë për të mos lejuar vrasjen e tyre.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending