Connect with us

Lajme

Regjimi sirian bombardon Idlibin, 15 të vrarë

Published

on

Nga sulmet ajrore të ndërmarra në qendër të qytetit Idlib dhe në rajonin Eriha, zona këto të kontrolluara nga opozitarët në veriperëndim të Sirisë kanë humbur jetën 15 civilë dhe janë plagosur 28 të tjerë.  Abdülkerim Ahdar, një prej zyrtarëve të mbrojtjes civile në Idlib i cili ka folur për gazetarin e AA-së , ka deklaruar se avionët luftarakë të regjimit të Bashar al Asadit kanë ndërmarrë sulme ajrore ndaj vendbanimeve civile në qendër të Idlibit. Ahdar ka theksuar se si pasojë e sulmeve kanë humbur jetën 14 persona dhe janë plagosur 20 të tjerë.  Ahdar ka shtuar më tej se regjimi ka patur në objektiv edhe një maternitet dhe një qendër shëndetësore në rajonin Eriha, ku si pasojë ka humbur jetën 1 civil dhe janë plagosur 8 të tjerë.
Ndër të tjera Ahdar u shpreh se si pasojë e dy sulmeve janë shkaktur dëme materiale dhe sipas informacioneve që kanë marrë nga bisedat e radiove marrëse kanë mësuar se bombardimet në Eriha janë kryer nga avioni luftarak SU-24 që i përket regjimit.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending