Connect with us

Lajme

Regjimi i Assadit shkel armëpushimin në Siri

Published

on

Regjimi i Bashar al Asadit ka kryer sulme në rajonin Dera duke shkelur marrëveshjen e armëpushimit të arritur mes SHBA-ve, Rusisë dhe Jordanisë, raporton AA.

Sipas raportimit të gazetarit të AA-së në Suvejde mësohet se regjimi dhe grupet terroriste mbështetës të tij kanë kryer sulme tokësore dhe ajrore në orët e para të mëngjesit, në zonën periferike verilindore të Suvejde-s, në perëndim të rajonit Dera.

Forcat e regjimit të cilët kanë marrë nën kontroll kodrën Sulejman dhe fshatin Rexhim El Bakar janë drejtuar drejt kodrës Asfar.

Kanë mbyllur daljen nga jugu në veri

Në këtë mënyrë regjimi ka mbyllur rrugëdaljen veriore nga Suvejde në jug të Sirisë. Njëkohësisht regjimi nga baza ajrore Saale në periferinë verilindore të Suvejde-s ka sulmuar zonën e quajtur Raham në periferinë lindore të rajonit Dera, ku si pasojë e sulmit mësohet se është plagosur një person.

SHBA-ja, Rusia dhe Jordania arritën një marrëveshje për armëpushimin në rajonet Dera dhe Kunejtra, ndërsa armëpushimi hyri në fuqi ditën e djeshme në orën 12.00 me orën lokale.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending