Connect with us

Lajme

Refugjatët që kanë hyrë nga Turqia në Greqi, forcat kufitare i rrahën dhe i zhveshën duke i detyruar të qëndrojnë në temperatura në ulëta

Published

on

Forcat kufitare greke, janë akuzuar nga refugjatët që kanë hyrë nga Turqia në Greqi, se i kanë rrahur dhe zhveshur, ndërsa i detyruan të qëndrojnë të zhveshur në temperatura të ulëta, në një zonë të pabanuar.

Mediumi shtetëror turk TRT, ka shpërndarë pamjet ku shihen refugjatet vetëm në brekë, derisa disa prej tyre kanë edhe shenja të vrazhda dhune në trup, transmeton Telegrafi.

Disa prej tyre, pretendojnë se janë sulmuar me mjete ushtarake, por nuk kanë saktësuar se në çfarë forme apo cilat janë mjete me të cilat u sulmuan.

Rojat kufitare greke, deri më tani kanë përdorur gaz lotsjellës, granata të vogla që shpërthejnë si fishekzjarrë dhe makina me vrushkuj uji, që t’i shpërndajnë refugjatët, ndërsa thonë se prej këtyre mjeteve nuk ka pasur ndonjë të lënduar rëndë.

Në anën tjetër, refugjatët e kanë fajësuar presidentin turk Regjep Tajip Erdogan, se me hapjen e kufijve iu ka dhënë shpresë të rrejshme, se do të arrijnë në Evropë, ndërsa kërkuan që t’ju gjendet një zgjidhje.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending