Connect with us

Lajme

Reçaku i harruar nga institucionet kosovare

Published

on

Banorët e fshatit Reçak të Komunës së Shtimes kanë kërkuar punësimin e një punëtori për mirëmbajtjen e kompleksit memorial derisa aty kanë filluar të dëmtohen edhe pllakat e mermerit dhe shkronjat e mbishkrimeve, shkruan sot Koha Ditore.

Rreth kësaj çështjeje më datën 04.05.2016 banorët kishin drejtuar edhe një kërkesë zyrtare në komunë, me qëllim që kërkesa e tyre të realizohet, mirëpo një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur. Adem Ramadani, përfaqësues i fshatit Reçak, është ankuar se kompleksi nuk po mirëmbahet nga askush, ndërkohë nga cilësia e dobët e punimeve janë dëmtuar edhe mbishkrimet e martirëve.

“Ankesat e banorëve vazhdimisht janë në rritje për punësimin e një punëtori për mirëmbajtjen e kompleksit memorial të Reçakut. Gjithashtu po kërkojmë edhe rregullimin e pllakave të mermerit të cilat pothuajse të gjitha janë dëmtuar si dhe rrethoja duhet të ndërtohet në mënyrë që mos të hyjnë kafshët aty. Kjo çështje është e ndjeshme për banorët, andaj kërkojmë nga ekzekutivi ta punësojë një punëtor, i cili mund të merret me mirëmbajtjen e këtij kompleksi”, ka kërkuar Ramadani.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending