Connect with us

Sporti

Reali bën gabimin e parë

Published

on

Real Madrid ka humbur pikët e para në sezonin e ri.

Skuadra nga Santiago Bernabeu barazoi 1:1 me Villarrealin në ndeshjen e javës së pestë në La Liga.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët, të cilët shënuan nga penaltia nëpërmjet Bruno Soriano në minutën e 45.

Rezultati u barazua nga kapiteni Sergio Ramos në minutën e 48.

Madrilenët nuk arritën të bënin më shumë sa i përket ndryshimit të rezultatit në favor të tyre dhe kjo mund të shfrytëzohet nga rivali kryesor, Barcelona, e cila përballet pas pak minutash me Atletico Madridin.

Edhe përkundër këtij barazimi, Reali vazhdon të mbetet lider në ligë me 13 pikë, dy më shumë sesa Sevilla, pas xhirosh të zhvilluara. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending