Connect with us

Sporti

Real Madridi barazon me Real Sociedadin, ia lëshon pozitën e dytë katalanasëve

Published

on

Skuadra madrilène, Real Madrid nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim 1-1 si vendas nga skuadra e Real Sociedadt, shkruan Periskopi.

Ishin “Los Blancos” ata që dominuan dukshëm, megjithatë edhe pas rasteve të arta nuk arritën të shënojnë deri në minutat e fundit të lojës, kur golin e barazimit e gjeti Vinicius Junior.

Raste për të shënuar gol patën lojatrë si; Casemiro, Modric, Kroos, Mariano dhe Asensio nuk ia dolën t’i konkretizojnë.

Me këtë barazim, Real Madridi rënditet në pozitën e tretë në tabelë, me pikë të barabarta me se katalanasit që rënditen në pozitën e dytë.

Teksa, Socedadi grumbullon 42 pikë, duke u pozicionuar në pozitën e 5’të. /Periskopi

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending