Connect with us

Sporti

Real Madrid – Valencia, formacionet zyrtare

Published

on

Real Madridi do të ketë përballë Valencian në kuadër të xhiros së 23-të të La Ligas.

 

“Los Blancos” kanë grumbulluar vetëm 19 lojtarë, prej tyre katër nga Real Castilla shkaku i mungesave të shumta që po përballet trajneri Zinedine Zidane.

Hazard, Marcelo, Militao, Odriozola, Ramos, Rodrygo dhe Valverde nuk janë të gatshëm dhe do të mungojnë shkaku i lëndimeve.

Mediat spanjolle ditë më parë publikuan një video ku shiheshin lojtarët e Realit duke ngritur pesha me intenzitet të lartë, duke shtuar pyetjen nëse lëndimet e Realit po vijnë nga palestrat.

Sidoqoftë, rikthimi i Kroos dhe Carvajal përbëjnë lajm të mirë për Zidane.

Në anën tjetër, Cheryshev dhe Cilessen mungojnë për Valencian.

Reali kërkon të rikthehet në pozitën e dytë, dhe të vazhdojë ndjekjen e Atletico Madridit.

Valencia këtë sezon nuk ka regjistruar parqitje të mira, ata gjenden në pozitën e 12-të me 24 pikë total

Formacionet zyrtare të klubeve. 

 

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Varane, Nacho, Kroos, Benzema, Modric, Asensio, Casemiro, Vinicius, Mendy.

 

Valencia: Domenech, Thierry, Paulista, Ferro, Guedes, Soler, Gaya, Wass, Racic, Vallejo, Gomez.

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending