Connect with us

Sporti

Real Madrid – Inter është superndeshja e CL në mesjavë: Këto takime tjera na presin

Published

on

Liga më prestigjioze në Evropë, Liga e Kampionëve vazhdon këtë mesjavë me ndeshjet e radhës.

Të martën dhe të mërkurën janë në program ndeshjet e radhës, e ku disa pritet të jenë shumë interesante.

Vëmendja kryesore do të jetë në kryeqytetin spanjoll, në Madrid.

Në ndeshjen që luhet ditën e martë, Real Madridi e pret në shtëpi Interin e Antonio Conte, në kuadër të grupit të tretë.

Asnjëra nga skuadrat nuk po kalojnë formë të mirë në Ligën e Kampionëve në dy javët e para në fazen e grupeve, andaj tri pikët janë të domosdoshme për njërën apo tjetrën skuadër. Ndeshja në fjalë luhet të martën dhe fillon nga ora 21:00.

Ndeshja tjetër interesante po këtë ditë është edhe ajo mes Atalantas dhe Liverpoolit që fillon nga ora 21:00.

Të mërkurën në program janë tetë ndeshje të radhës.

Barcelona në “Camp Nou” luan kundër Dynamo Kiev, Juventusi udhëton në Hungari për t’u përballë me Ferencvaros, kurse Paris Saint Germain luan ndaj Leipzig në Gjermani.

Chelsea në “Stamford Bridge” e pret skuadrën franceze, Rennes.

Këto janë të gjitha përballjet e kësaj jave në Ligën e Kampionëve:

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending