Real Madrid-Celta Vigo, formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Real Madrid do të përballet në ndeshjen e sontme si vendas kundër Celta Vigos.

Ndeshja në mes këtyre dy skuadrave do të fillojë në orën 21:00.

Madrilienët aktualisht renditen në pozitën e 2-të kurse Celta Vigo në pozitën e 8-të.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Varane, Nacho, Mendy; Csemiro, Kroos, Modric; Lucas Vázquez, Asensio dhe Benzema.

Celta: Rubén Blanco; Hugo Mallo, Murillo, Araújo, Olaza; Tapia, Denis Suárez, Brais Méndez, Nolito; Iago Aspas dhe Santi Mina.

Shpërndaje në: