Connect with us

Lajme

Reagon Surroi: Biblioteka nuk është për faljen e namazit, faluni në tempuj fetarë

Published

on

 

Pas raportimeve mediale se në biblikotekën “Hivzi Sylejmani” lexuesit përdorin hapësirën e saj për të kryer rituale fetare, përkatësisht faljen e namazit të drekës, ka reaguar publicistja Flaka Surroi.

Ajo, në Facebook ka shkruar se biblioteka nuk është institucion ku duhet kryer obligimet fetar, sepse, sipas saj, për këtë gjë eksitojnë tempujt fetarë, shkruan Periskopi.

Shënimi i saj i plotë:

Biblioteka është institucion kulturor i një shteti laik. Obligimet fetare duhet të kryhen në tempuj fetarë, e jo nëpër institucione të shtetit. Dhe mos të thuhet se kjo është shkelje e të drejtave fetare të dikujt, sepse në fakt mund të cilësohet si shkelje e Kushtetutës. Institucionet publike nuk janë as për namaz e as për meshë

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending